Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Nataša Floreanová/Natasha Florean. More, zem a flóra | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

v zbierkach GMB sa nachádza takmer 33 000 zbierkových predmetov?

Výstava

Nataša Floreanová/Natasha Florean. More, zem a flóra

Pálffyho palác (pozrite kontakt)
6. 3. 2009 - 26. 4. 2009
Kurátor: Ivan Jančár

 

Galéria mesta Bratislavy sa systematicky prezentuje tvorbu autorov, ktorí majú korene na Slovensko a dlhé roky z rôznych dôvodov pôsobili v zahraničí. Počas posledných dvoch rokov sme takto predstavili tvorbu Endre Nemesa (v spolupráci s Henkel Slovensko), Jakuba Bauernfreunda a Mateja Kréna ( v spolupráci s Henkel Slovensko). V Galérii aktualít v Pálfffyho paláci predstavíme tvorbu Nataši Floreanovej, ktorá  v roku 1969 odišla do Sydney. Absolvovala štúdium  Bachelor of Arts Degree na University of Sydney, študovala postgraduálne grafiku na National Arts School v Sydney, neskôr maľbu na Scuola Lorenzo di Medici vo Florencii. Získala niekoľko štipendií ako aj viacero  významných ocenení.
     Na výstave budú predstavené jej najnovšie grafické listy vytvorené špeciálnou grafickou technikou intaglio – collagraph, miestami doplnenej Chine Colle, alebo kolážou. Sú opretkávané jemnými štruktúrami, významým je pocit meditácie, pokoja a vnútornej harmónie. Pre Natašu Floreanovú sú  vonkajšie tvarové znaky cestou k hľadaniu ich skrytej  podoby a prekrývania jednotlivých pocitových vrstiev z magického pôsobenia mora, zeme a flóry.

Ivan Jančár

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?

Ďalšie výstavy/akcie


Mirbachov palác / Výstava
Autor: Josef Lada
23. 11. 2018 - 24. 2. 2019
Pálffyho palác / Výstava
Kurátorka: Alexandra Tamásová
15. 11. 2018 - 20. 1. 2019
Mirbachov palác / Výstava
Autor: Péter Korniss
1. 11. 2018 - 13. 1. 2019
Pálffyho palác / Výstava
Autor: Daniel Boschung
1. 11. 2018 - 13. 1. 2019
Oblastní galerie Liberec, Lázně / Externá expozícia
Kurátori: Zsófia Kiss-Szemán, Zuzana Štepanovičová
27. 9. 2018 - 6. 1. 2019
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Portrét Karola VI. (III.) ako uhorského kráľa
Autor: Johann Jacob Matern di Cilano
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.