Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Mexická grafika 19. - 21. storočia | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

Galéria mesta Bratislavy je príspevková organizácia Hlavného mesta Bratislavy?

Výstava

Mexická grafika 19. - 21. storočia

Pálffyho palác (pozrite kontakt)
16. 4. 2009 - 17. 5. 2009
Kurátor: Katarína Macurová

Výstava Mexická grafika 19. – 21. storočia sa uskutoční vďaka donácii 66 grafických listov pochádzajúcich z archívu Asociácie mexických grafikov reprezentovanej jej riaditeľom: Alejandrom Alvaradom Carreñom, Galérii mesta Bratislavy.
Posledne sa výstava mexickej grafiky uskutočnila v Strednej Európe pred približne dvadsiatimi rokmi a z toho dôvodu je prvoradým cieľom tejto výstavy predstaviť slovenskej a zahraničnej verejnosti bohatú tradíciu mexickej grafickej tvorby, ktorá v našej zemepisnej šírke predstavuje pomerne exotický fenomén. Prostredníctvom tejto výstavy bude mať publikum možnosť dozvedieť sa o jej histórii, kľúčových osobnostiach a súčasných tendenciách. Výstava bude obsahovať diela vytvorené v priebehu dvoch storočí, čo umožní poukázať na chronológiu mexickej grafiky ( tvorba v období španielskej kolonizácie, tvorba v období mexickej revolúcie a následné hľadanie modernosti až po diferencovanú tvorbu súčasných mexických grafikov). Kolekcia obsahuje listy od významných predstaviteľov mexickej grafiky akými sú: Leopoldo Mendéz, José Guadalupe Posada, Alfredo Zalce či Carlos Alvarado Lang.
Zbierka 66 grafických listov predstavuje svojou kvantitou, časovým horizontom vytvorenia diel a zastúpením zvučných mien unikátny jav, a to nielen v rámci Slovenska ale aj okolitých krajín.

Katarína Macurová

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?

Ďalšie výstavy/akcie


Mirbachov palác / Výstava
Autor: Josef Lada
23. 11. 2018 - 24. 2. 2019
Pálffyho palác / Výstava
Kurátorka: Alexandra Tamásová
15. 11. 2018 - 20. 1. 2019
Mirbachov palác / Výstava
Autor: Péter Korniss
1. 11. 2018 - 13. 1. 2019
Pálffyho palác / Výstava
Autor: Daniel Boschung
1. 11. 2018 - 13. 1. 2019
Oblastní galerie Liberec, Lázně / Externá expozícia
Kurátori: Zsófia Kiss-Szemán, Zuzana Štepanovičová
27. 9. 2018 - 6. 1. 2019
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Portrét Karola VI. (III.) ako uhorského kráľa
Autor: Johann Jacob Matern di Cilano
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.