Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Seniori | Galéria mesta Bratislavy | seniori, voľný čas, vzdelávanie, prednáška; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

na inštaláciu Pasáž od Mateja Kréna bolo použitých takmer 15 000 kníh?

Seniori

Galéria mesta Bratislavy pripravuje programy pre seniorov TAJOMSTVÁ UMENIA. Radi Vás privítame v historických priestoroch Mirbachovho a Pálffyho paláca GMB pri rozhovoroch o umení. Programy k stálym expozíciám a aktuálnym výstavám sa konajú raz mesačne, vždy v stredu o 14.00 h.
Na program nie je potrebné sa prihlásiť. Počet miest je limitovaný kapacitou galérie. Po naplnení kapacity 50 ľudí, s ohľadom na bezpečnosť diel, nebude možné púšťať ďalších návštevníkov.
Zľavnené vstupné: 1,50 euro/ osoba (cena platí iba pre seniorov).

 

 

streda 14. 3. 2018 | 14.00

TAJOMSTVÁ UMENIA: 33,33 (PETER KALMUS)

Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

 

Výtvarník Peter Kalmus vás osobne prevedie svojou inštaláciou 33,33, ktorá sa nachádza takmer na celom poschodí Mirbachovho paláca a je venovaná obetiam udalostí z roku 1968.

Vstupné: 1,50 € (platí len pre seniorov), bez rezervácie

 

streda 11. 4. 2018 | 14.00

TAJOMSTVÁ UMENIA: AGNESA SIGETOVÁ - KRESBY

Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

 

Známa slovenská výtvarníčka Agnesa Sigetová (1939 Behynce — 2004 Bratislava) je vynikajúcou kresliarkou. Jej figurálne kresby nás záujmu nezvyčajnou deformáciou. Postavy situované v prázdnych priestoroch sú prenikavými sondami do zákutí ľudskej psychiky, niekedy aj s dejovou zápletkou. Výstavou kresieb z rokov 1979 – 1999 vás prevedie jej kurátor Ivan Jančár.

Vstupné: 1,50 € (platí len pre seniorov), bez rezervácie

 

streda 18. 4. 2018 | 14.00 – 17:00

POHYBOVÁ ATELIÉR PRE SENIOROV: TANEC 60+

Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

 

Workshop súčasného tanca pre seniorov ponúkne teoretický i praktický pohľad na prácu s minimalistickou hudbou a s princípom chóru. Spoločne si vyskúšame pohybové variácie vychádzajúce z našich pohybových daností a možností. Jednotlivé sekvencie využijeme na vytvorenie krátkej choreografie na časti minimalistických skladieb (Glass, Reich). Lektormi sú Petra Fornayová a Fero Király.

Workshop je súčasťou festivalu NU DANCE FEST.

Vstupné: 1,50 € (platí len pre seniorov), rezervácia potrebná

 

 

Viac informácií získate na vzdelavanie@gmb.sk alebo na čísle 02/5443 2807.

 

 

 

 

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Vietor
Autor: Jaroslav KOČIŠ
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.