Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Seniori | Galéria mesta Bratislavy | seniori, voľný čas, vzdelávanie, prednáška; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

na inštaláciu Pasáž od Mateja Kréna bolo použitých takmer 15 000 kníh?

Seniori

Galéria mesta Bratislavy pripravuje programy pre seniorov TAJOMSTVÁ UMENIA. Radi Vás privítame v historických priestoroch Mirbachovho a Pálffyho paláca GMB pri rozhovoroch o umení. Programy k stálym expozíciám a aktuálnym výstavám sa konajú raz mesačne, vždy v stredu o 14.00 h.
Na program nie je potrebné sa prihlásiť. Počet miest je limitovaný kapacitou galérie. Po naplnení kapacity 50 ľudí, s ohľadom na bezpečnosť diel, nebude možné púšťať ďalších návštevníkov.
Zľavnené vstupné: 1,50 euro/ osoba (cena platí iba pre seniorov).

 

streda 21. 11. 2018 | 14.00

TAJOMSTVÁ UMENIA: PÉTER KORNISS — PREMENY

Mirbachov palác, Františkánske námestie 11

Komentovaná prehliadka pre seniorov na výstave Péter Korniss – Premeny s lektorom Vladislavom Malastom. Tematicky je výstava rozdelená do troch celkov prezentujúcich osudy tradičnej ľudovej kultúry a jej predstaviteľov. Svojím rozsahom zároveň ukazuje zmeny v Kornissovom prístupe k fotografii, ktoré sa objavili za päťdesiat rokov.

Vstupné: 1,50 €, bez rezervácie

 

streda 28. 11. 2018 | 14.00

WORKSHOP PRE SENIOROV: NEBOJME SA SÚČASNÉHO TANCA

Mirbachov palác, Františkánske námestie 11

Workshop súčasného tanca a improvizácie povedie tanečníčka a choreografka Petra Fornayová s hudobným sprievodom Stroona. Bude sa nielen diskutovať o tom, čo všetko je tanec, ale tiež spoločne kráčať, stáť, sedieť a počúvať sa za účelom objavovania možností spojenia pohybu a hudby.

Vstupné: 1,50 €, rezervácia potrebná

streda 12. 12. 2018 | 14.00

TAJOMSTVÁ UMENIA: VIANOCE JOSEFA LADU

Mirbachov palác, Františkánske námestie 11

Josef Lada je autorom jedných z najpodmanivejších českých zimných a nočných krajiniek. Zachytil ich s láskou, vrúcnosťou, jednoduchosťou a úprimnosťou. Ľahko sa prenesieme do obdobia, keď je celá krajina pokrytá iskrivým bielym snehom, všade vládne pokoj, na oblohe žiaria hviezdy a nocou si vykračuje typická postava Ladových zimných obrázkov – hlásnik v dlhom kabáte s lampášom a psom. Komentovanú prehliadku vedie lektor Vladislav Malast.

Vstupné: 1,50 €, bez rezervácie

 

 

Viac informácií získate na vzdelavanie@gmb.sk alebo na čísle 02/5443 2807.

 

 

 

 

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Portrét Karola VI. (III.) ako uhorského kráľa
Autor: Johann Jacob Matern di Cilano
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.