Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Seniori | Galéria mesta Bratislavy | seniori, voľný čas, vzdelávanie, prednáška; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

v rokoch 1979 – 1993 existovala v GMB Galéria dieťaťa?

Seniori

Galéria mesta Bratislavy pripravuje programy pre seniorov TAJOMSTVÁ UMENIA. Radi Vás privítame v historických priestoroch Mirbachovho a Pálffyho paláca GMB pri rozhovoroch o umení. Programy k stálym expozíciám a aktuálnym výstavám sa konajú raz mesačne, vždy v stredu o 14.00 h.
Na program nie je potrebné sa prihlásiť. Počet miest je limitovaný kapacitou galérie. Po naplnení kapacity 50 ľudí, s ohľadom na bezpečnosť diel, nebude možné púšťať ďalších návštevníkov.
Zľavnené vstupné: 1,50 euro/ osoba (cena platí iba pre seniorov).

 

 

streda 14. 2. 2018 | 14.00

TAJOMSTVÁ UMENIA: SKLO: MOŽNOSTI A LIMITY

Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

Výstava usporiadaná Galériou NOVA v kurátorskej koncepcii Nadi Kančevovej prezentuje rôzne kontrastné polohy súčasného skla u viacerých generácií slovenských a českých autorov. Vedľa seba tu nájdete dizajnové sady, konceptuálne ladené objekty či sklenené plastiky. Výsledkom je koláž pomerne rozdielnych svetov i spôsobov myslenia. Dôležitou súčasťou výstavy je audiovizuálny materiál s krátkymi výpoveďami jednotlivých tvorcov, ktoré pomáhajú rozvíjať diskusiu o posunoch v chápaní skla ako výtvarného (dizajnérskeho) média v súčasnosti. Tvorbou týchto autorov Vás na stretnutí prevedie lektor Vladislav Malast.

Vstupné: 1,50 € (platí len pre seniorov), bez rezervácie

 

streda 14. 3. 2018 | 14.00

TAJOMSTVÁ UMENIA: 33,33 (PETER KALMUS)

Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

Invázia vojsk Varšavskej zmluvy do Československa v auguste 1968 sa nezaobišla bez straty na ľudských životoch a množstva zranených civilistov. Z doterajších výskumov je známych tridsať priamo súvisiacich úmrtí na území Slovenska. Výtvarník Peter Kalmus Vás osobne prevedie svojou inštaláciou 33,33 venovanou pamiatke týchto obetí, ktorá sa nachádza na celom poschodí Mirbachovho paláca.

Vstupné: 1,50 € (platí len pre seniorov), bez rezervácie

 

 

Viac informácií získate na vzdelavanie@gmb.sk alebo na čísle 02/5443 2807.

 

 

 

 

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

ŽIL,1971, kombinovaná technika
Autor: Juraj Meliš
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.