Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Seniori | Galéria mesta Bratislavy | seniori, voľný čas, vzdelávanie, prednáška; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

GMB v roku 2011 oslávila 50. výročie založenia?

Seniori

Galéria mesta Bratislavy pripravuje programy pre seniorov TAJOMSTVÁ UMENIA
Radi Vás privítame v historických priestoroch Mirbachovho a Pálffyho paláca GMB 
pri rozhovoroch o umení. Programy k stálym expozíciám a aktuálnym výstavám sa konajú raz mesačne, vždy v stredu o 14.00 h. 
Na program nie je potrebné sa prihlásiť. Počet miest je limitovaný kapacitou galérie. 
Po naplnení kapacity 50 ľudí, s ohľadom na bezpečnosť diel, nebude možné púšťať ďalších návštevníkov.
Zľavnené vstupné: 1,50 euro/ osoba (cena platí iba pre seniorov).

NU DANCE SENIOR+ WORKSHOP SÚČASNÉHO TANCA PRE SENIOROV APRÍL
streda 3. 4. 2019 l 11.00 – 13:00

Pálffyho palác, Panská 19
Aký je rozdiel medzi súčasným tancom a baletom? Prečo sa nazýva súčasný a čo dokáže vyjadriť? Teoretický aj praktický exkurz vám ponúkne tanečníčka Monika Čertezni a hudobník Fero Király. Workshop sa koná v spolupráci s GMB v rámci 14. ročníka medzinárodného festivalu súčasného tanca a pohybového divadla NU DANCE FEST 2019 (10.-15.4.2019). Účastníci workshopu majú vstup na všetky predstavenia festivalu zadarmo! 
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Lektori workshopu:

Monika Čertezni
absolvovala Tanečné konzervatórium v Bratislave. Bola členkou baletného súboru SND, neskôr pôsobila v zoskupeniach A dato, Hubris/Debris, AS project, Stoka, Združenie pre súčasnú operu, Gourounaki, v súčastnosti je členkou umeleckého združenia Neskorý zber. Spolupracovala s Jodi Kaplan, Pauline DeGrot, Liborom Vaculíkom, Brunom Genty, Marthou Renzi, Eszter Gaal, Fritzom Voogel, Katharinou Holla, Martou Polákovou, Petrou Fornayovou a ďalšími tvorcami. V súčasnosti pôsobí v Divadelnom ústave v oddelení Centra výskumu.
Fero Király
je absolvent VŠMU v Bratislave, kde vyštudoval hru na klavír. Zaoberá sa hudobnými projektami s presahom do performance, soundartu a inštalácií. Sólovo aj ako člen renomovaného Cluster ensemble sa venuje interpretácii súčasnej hudby. Je propagátorom minimalistickej hudby a tvorby skladateľa Philipa Glassa na Slovensku. Zaoberá sa aj edukačnými projektami v oblasti hudby.

Vstupné: 1,50 €, prihlášky posielajte na adresu: vzdelavanie@gmb.sk
Prineste si so sebou prosím pohodlné oblečenie a obuv.


REŠTAUROVANÁ REGINA ANGELORUM 
APRÍL
streda 17. 4. 2019 l 14.00

Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

Reštaurátorky Galérie mesta Bratislavy vám predstavia priebeh mnohoročného reštaurovania a súčasný stav výskumu monumentálneho barokového obrazu Kráľovná anjelov od neznámeho autora 18. storočia. Olejomaľba zo zbierok GMB patrí k najväčším barokovým obrazom na Slovensku a dnes je inštalovaná v kaplnke sv. Jána Evanjelistu v bratislavskom františkánskom kostole.
Vstupné: 1,50 €, bez rezervácie
Viac informácií získate na vzdelavanie@gmb.sk alebo na čísle 02/5443 2807.

 

 

2017_MKSR_LOGOTYP_SK_FINANCNA-PODPORA.png

 

 

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.