Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Seniori | Galéria mesta Bratislavy | seniori, voľný čas, vzdelávanie, prednáška; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

GMB v roku 2011 oslávila 50. výročie založenia?

Seniori

Galéria mesta Bratislavy pripravuje programy pre seniorov TAJOMSTVÁ UMENIA. Radi Vás privítame v historických priestoroch Mirbachovho a Pálffyho paláca GMB pri rozhovoroch o umení. Programy k stálym expozíciám a aktuálnym výstavám sa konajú raz mesačne, vždy v stredu o 14.00 h.
Na program nie je potrebné sa prihlásiť. Počet miest je limitovaný kapacitou galérie. Po naplnení kapacity 50 ľudí, s ohľadom na bezpečnosť diel, nebude možné púšťať ďalších návštevníkov.
Zľavnené vstupné: 1,50 euro/ osoba (cena platí iba pre seniorov).

 

streda 18. 1. 2017 | 14:00

 

TAJOMSTVÁ UMENIA: 60 NAJLEPŠÍCH RYTÍN FRANTIŠKA HORNIAKA

 

Mirbachov palác, Panská 19

 

František Horniak patrí medzi popredných svetových rytcov poštových známok, za realizáciu ktorých Slovenská pošta, a.s., získala množstvo prestížnych medzinárodných ocenení. Výstavu dopĺňajú originálne umelecké diela, ku ktorým sa známky a ich návrhy vzťahujú (Benka, Majerník a i.) Viacfarebná oceľotlač z plochých platní je česko-slovenská unikátna technika, ktorou nedisponujú žiadne iné krajiny na svete. Spolu s autorom Františkom Horniakom vás výstavou prevedie jej kurátor Martin Vančo.

Vstupné: 1,50 € (platí len pre seniorov), bez rezervácie

 

streda 15. 2. 2017 | 14:00

TAJOMSTVÁ UMENIA: ŽIVOT MEDZI –IZMAMI

Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

Výstava predstavuje dianie na umeleckej scéne v 30. a 40. rokov na Slovensku so zreteľom na bohaté a pestré využitie prvkov -izmov  v maliarstve a sochárstve. Výber ponúka 36 výborných a menej známych diel od 29 umelcov zo zbierok Galérie mesta Bratislavy a zo súkromných zbierok. Výstavu predstaví jej kurátorka Zsófia Kiss-Szemán.

Vstupné: 1,50 € (platí len pre seniorov), bez rezervácie

 

Viac informácií získate na vzdelavanie@gmb.sk alebo na čísle 02/5443 2807.

Vzdelávacie programy v GMB podporuje Martin Borguľa, poslanec Bratislavy.

 

 

 

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Ferdinandove kúpele na Železnej studničke
Autor: Johann Vincenz Reim
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.