Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Seniori | Galéria mesta Bratislavy | seniori, voľný čas, vzdelávanie, prednáška; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

GMB vydala k stálym expozíciám umenia 19. a 20. storočia nových sprievodcov v slovenskom a anglickom jazyku?

Seniori

Galéria mesta Bratislavy pripravuje programy pre seniorov TAJOMSTVÁ UMENIA. Radi Vás privítame v historických priestoroch Mirbachovho a Pálffyho paláca GMB pri rozhovoroch o umení. Programy k stálym expozíciám a aktuálnym výstavám sa konajú raz mesačne, vždy v stredu o 14.00 h.
Na program nie je potrebné sa prihlásiť. Počet miest je limitovaný kapacitou galérie. Po naplnení kapacity 50 ľudí, s ohľadom na bezpečnosť diel, nebude možné púšťať ďalších návštevníkov.
Zľavnené vstupné: 1,50 euro/ osoba (cena platí iba pre seniorov).

 

streda 7. 12. 2016 | 14:00

TAJOMSTVÁ UMENIA: CISÁR FRANTIŠEK JOZEF I. A JEHO PORTRÉTY V ZBIERKACH GMB

Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

Pri príležitosti stého výročia úmrtia panovníka Františka Jozefa I. sme pre Vás pripravili virtuálnu prehliadku jeho najzaujímavejších portrétov z našich fondov (maľba, grafika). Mnohé z malieb pôvodne tvorili výzdobu oficiálnych reprezentačných priestorov mesta, dnes sú uchovávané v našich depozitároch. Prednášku povedú kurátorky Mgr. Jana Luková a Mgr. Martina Vyskupová

Vstupné: 1,50 € (platí len pre seniorov), bez rezervácie

 

Viac informácií získate na vzdelavanie@gmb.sk alebo na čísle 02/5443 2807.

Vzdelávacie programy v GMB podporuje Martin Borguľa, poslanec Bratislavy.

 

 

 

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Šedá krajina
Autor: Andrej Barčík
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.