Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

S kočíkom do galérie | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

môžete navštíviť tvorivé dielne pre rodiny s deťmi?

S kočíkom do galérie

Galéria mesta Bratislavy vás pozýva na cyklus stretnutí pre rodičov na materskej dovolenke. Príďte si oddýchnuť a vybočiť z domáceho kolotoča. Venujte čas aj sebe, o deti sa počas trvania programu pomôžeme postarať.

 

- lektorský sprievod výstavou

- tvorivý workshop pre mamičky / oteckov

- aktivity pre deti

 

PRIHLÁŠKY:
Na program je potrebné sa prihlásiť najneskôr deň vopred na adrese: vzdelavanie@gmb.sk, 02/ 5443 2807. Vstupné: 4 €, „sprevádzajúce deti“ vstup zdarma.

 

SPOMIENKY Z DETSTVA  JANUÁR

piatok 18. 1. 2019 | 10.00

piatok 25. 1. 2019 | 10.00

Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

Josef Lada je autorom jedných z najpodmanivejších českých krajiniek, no zároveň mnohých textov. Sú nimi známe rozprávky pre deti, ako a publikované životné spomienky. Čo tvorilo pozadie ich vzniku a aký mali charakter spoznáme medzi vystavenými dielami, zatiaľ čo v ateliéri prebehne súvisiaca aktivita.

Vstupné: 4 €, rezervácia potrebná

NARCIS A ECHO  FEBRUÁR
piatok 15. 2. 2019 | 10.00

piatok 22. 2. 2019 | 10.00

Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

Dokážeme ešte aj dnes vidieť svoj obraz alebo počuť svoj hlas v prírode? Aby sa to stalo, museli by sme sa v nej hľadať a to už, žijúc v rušnom meste, možno nerobíme. Na výstave spoznáme, akými jedinečnými mystikmi prírody boli maliari Mednyánszky a Csontváry a od toho odvinieme i tvorivú časť programu.

Vstupné: 4 €, rezervácia potrebná

 

 

2017_MKSR_LOGOTYP_SK_FINANCNA-PODPORA.png

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Obchodník s dažďom
Autor: Stanislav Stankoci
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.